Półkolonie z AZS – Program prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii
Program „prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii” – to projekt kompleksowego, zunifikowanego w skali ogólnopolskiej zadania realizowanego dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Program ma na celu wsparcie i aktywizację jednostek samorządu terytorialnego oraz innych podmiotów (fundacji, stowarzyszeń) w organizacji półkolonii na terenie całego kraju.
W ramach Programu wsparte zostaną grupy półkolonijne we wszystkich 16 województwach.
b) Warsztaty dietetyczne – obligatoryjny czas 3 – 4h = 700,00 zł
c) Warsztaty psychologiczne = 700,00 zł
d) Konsultacje fizjoterapeuty = 700,00 zł
e) Dodatkowe atrakcje dla uczestników = 60,00 zł * liczba uczestników bezpośrednich
Operator Programu rekrutuje do wsparcia podmioty organizujące półkolonie (JST, fundacje i stowarzyszenia) w oparciu o następujące kryteria oceny:
a) szczegółowość i poprawność przygotowania informacji wymaganych programem (możliwe do uzyskania 0- 25 pkt),
b) zgodność zakresu merytorycznego z treścią programu – m.in. okres prowadzenia półkolonii (możliwe do uzyskania 0-20 pkt),
c) oszczędność i racjonalność kalkulacji kosztów realizacji zadania z uwzględnieniem środków własnych (możliwe do uzyskania 0-5 pkt),
d) wysokość ewentualnych opłat pobieranych od uczestników Programu – wpłaty rodziców (możliwe do uzyskania 0-15 pkt),
e) udział wolontariuszy w realizacji zadania (możliwe do uzyskania 0-5 pkt),
f) promocja aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu w złożonej wniosku (możliwe do uzyskania 0-15 pkt),
g) udział uczestników o niższym statusie ekonomicznym (możliwe do uzyskania 0-15 pkt), 13. Wniosek może uzyskać maksymalnie 100 punktów. Poszczególne kryteria oceny punktowane są z dokładnością do 1 punktu.
Operator Programu udziela wsparcia finansowego na podstawie utworzonego rankingu według liczby punktów jaką przyznano poszczególnym wnioskom. W przypadku sytuacji gdy wiele podmiotów uzyskało tę sama liczbę punktów w rankingu, o przyznaniu środków decyduje data złożenia wniosku (chronologicznie zgodnie z terminem złożenia).
Podmiot otrzymujący wsparcie finansowe (wyłoniony w ramach rekrutacji przeprowadzonej przez Operatora Programu) jest zobowiązany do:
a) Realizacji zadania zgodnie z wymienionymi powyżej warunkami,
b) Wykorzystania środków zgodnie z przeznaczeniem,
c) Prawidłowego i terminowego rozliczenia wsparcia,
d) Przestrzegania zapisów (w tym stosownych terminów) określonych niniejszym Programem oraz umową zawartą z Operatorem Programu,
e) Przedstawienia Operatorowi Programu dowodów księgowych oraz sprawozdania merytorycznego potwierdzających prawidłowe wykorzystanie środków.